Epoksi Anti Statik Zemin Kaplama, anti statik istenen zeminlerde kullanılmaktadır. Anti Statik, elektriği doğrudan toprağa iletme özelliği olan bir yapıdır. Epoksi anti statik zemin kaplama yapılan alanlarda ise, elektrik zeminde kalmayarak doğrudan toprağa iletilir. Bu sayede yüzeyin elektik yüklü olması engellenir. Ayrıca bu zemin kapla pürüzlü olmaktadır. Bu da zeminin kayganlığını en alt seviyeye düşürmektedir.

Epoksi anti statik zemin kaplama, temizlenmesi kolay ve poliüretan esastlı bir sistemdir. Poliüretan karbamat bağıntıları bulunan organik bir bileşendir. Esnek bir yapıya sahip olmasından kaynaklı kullanıldığı yüzeylerin temizlenmesi kolaylaşmaktadır. Birçok açıdan kullanışlı olan epoksi anti statik zeminle kullanım alanları açısından ihtiyaç duyulduğu alanlar yoğun olmaktadır.

Epoksi Anti Statik Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Epolsi anti statik zemin kaplama kullanıldığı alanlara göre avantajlar sunmaktadır. Elektriğin toprağa geçmesini sağlar, zeminde oluşacak çukurların engellenmesini sağlamaktadır. Uzun ömürlüdür ve kullanım alanları oldukça geniştir. Birçok iş yeri iş güvenliği için tercih eder ve temizlenmesi kolaydır. Kaplama sırasında kullanılan malzemeler bakteri oluşumunu minimuma indirir. Bu özellikten kaynaklı, ameliyathane zeminlerinden kullanılması için en uygun zemin kaplaması olmaktadır.

Epoksi Anti Statik Zemin Kaplama Faydaları Nelerdir?

Gündelik hayata, iş yerlerinde veya evlerde insanların en çok zarar verdiği alan zeminler olmaktadır. Bu yüzden zemin kaplaması yapıldığında dayanıklı malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Bu kullanılan malzemelerin genel itibariyle kullanıldığı alana göre farklılıklar göstermesi mümkündür. Elektrik tehlikesi olan alanlarda epoksi anti statik zemin kaplamanın kullanılması gerekmektedir.

Epoksi anti statik zemin kaplama sadece elektriği emerek toprağa geçişini sağlamaz, zedelenen yerin korunmasını da sağlamaktadır. Zemin altındaki toprağın kayması, ya da ezilmesiyle oluşacak çukurlar, epoksi anti statik zemin kaplama ile kapatıldığında, engellenmektedir.

Epoksi Anti Statik Zemin Kaplama Hangi Alanlarda Kullanılır?

Epoksi Anti Statik zeminler, elektrik oluşumunun yoğun olduğu alanlarda yapılmak zorundadır. Ayrıca zeminde güçlü bir yapı oluşmasını sağlamaktadır. Bu güçlü yapı, geniş kullanım alanlarının oluşmasını sağlamıştır. Kullanım alanları itibariyle; Ameliyathanelerde, uçak hangarlarında, patlayıcıların saklandığı yerlerde, elektronik malzemelerin saklandığı yerlerde kullanılmaktadır. Bu tarz yerlerde epoksi anti statik zemin yapılmadığı durumunda, iş kazalarının oluşması olağan hale gelmektedir.